Monica Anisie: Nu mi s-a cerut demisia din PNL, nu îmi amintesc să fi fost exclusă din PNL, nu îmi voi da demisia niciodată / Deputatul Szabo Odon anunță că UDMR nu va vota împotriva lui Anisie, „pentru că am avut o colaborare bună”

Szabo Odon / Foto: INQUAM Photos / George Călin

Au început audierile Monicăi Anisie în Parlament pentru funcția de ministru al Educației și Cercetării în Guvernul Veștea. Deputatul UDMR Szabo Odon a anunțat că „noi nu o să votăm împotriva dvs, pentru că am avut o colaborare bună în anii în care ați condus acest minister”. „O să ne abținem”, a afirmat Szabo Odon.

Monica Anisie, răspunsurile în audierile din comisiile din Parlament:

Exit mobile version