Una dintre problemele pe care le semnalează frecvent profesorii în discuțiile pe care le are cu aceștia este pierderea respectului și a autorității în relația cu elevii, părinții și comunitatea,…
Nu știu de ce, dar întotdeauna mi-a făcut plăcere să discut cu personalul auxiliar, în special cu paznicii și femeile de serviciu. De multe ori am rămas cu impresia că…