Profesorii din România se pot înscrie gratuit la programul de formare prin care vor învăța cum să predea opționalul Educație pentru dezvoltare durabilă, organizat de ONG-ul EFdeN. Prima sesiune a…
Programul Săptămâna Verde rămâne obligatoriu și anul acesta. Viitor Plus, un ONG de mediu, a creat și anul acesta un material compact care să ajute profesorii să treacă prin program…