Alte șase unități de învățământ din București își suspendă cursurile cu prezență fizică și trec în sistem online, a anunțat Prefectura

7.013 vizualizări
Foto: © Dreamstime.com
Cursurile cu prezenţă fizică au fost suspendate în şase unităţi de învăţământ, a anunţat, miercuri, Prefectura Capitalei, după şedinţa Comitetului Municipiului Bucureşti pentru Situaţii de Urgenţă (CMBSU), scrie G4Media.

Marți, pentru 5 licee din București Comitetul Municipiului Bucureşti pentru Situaţii de Urgenţă a decis trecerea online din cauza numărului mare de cazuri Covid-19 în clase.

Astăzi, miercuri, s-a decis ca alte 6 unități de învățământ din București să suspende cursurile cu prezență fizică.

Citește articolul integral pe G4Media.ro.

Foto: © Vitaliy NazarenkoDreamstime.com / Dreamstime.com sprijină educaţia din România şi, în contextul pandemiei Covid-19, oferă gratuit imagini stock prin care Edupedu.ro îşi poate ilustra articolele cât mai relevant posibil.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *