Folosirea telefoanelor mobile ar putea fi interzisă elevilor pe întreaga perioadă a desfășurării cursurilor școlare, inclusiv în pauze sau în timpul activităților organizate în afara școlii, potrivit unui proiect de…
„Școală fără telefon, pe bune” este una dintre soluțiile concrete propuse de Genoveva Farcaș, profesoară de pedagogie la Colegiul Pedagogic „Vasile Lupu” din Iași, pentru a reduce efectele dependenței de…