Florian Bodog, fostul ministru PSD al Sănătății, a pierdut dreptul de a coordona doctoranzi. El și-a plagiat doctoratul

245 de vizualizări
Foto: gov.ro
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a decis, printr-o sentință definitivă, să îi retragă lui Florian Bodog titlul de profesor abilitat şi dreptul de a conduce doctorate, pe motiv că nu a îndeplinit criteriile minime pentru această avansare profesională, transmite Bihoreanul.

Fost ministru PSD al Sănătăţii, acum senator şi prodecan al Facultăţii de Medicină şi Farmacie din Oradea, Bodog și-a plagiat doctoratul, potrivit unei decizii a Consiliul Național pentru Atestarea Titlurilor, Diplomelor și Certificatelor Universitare (CNATDCU).

 


1 comment
  1. Acestoa sunt oamenii PSD – ului!!!
    Banii incasati pentru doctorat cine ii recupereaza?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *