Peste 7.000 de elevi stau acasă astăzi, din cauza suspendării cursurilor ca urmare a cazurilor de gripă. Lista școlilor și grădinițelor afectate, publicată de Ministerul Educației

9.899 de vizualizări
Foto: Pixabay.com
Peste 7.000 de elevi stau acasă astăzi, 27 februarie 2020, din cauza suspendării cursurilor în școli și grădinițe ca urmare a numărului mare de copii cu gripă. Este cel mai mare număr anunțat de Ministerul Educației în ultimele două săptămâni.

Ministerul Educației a comunicat “situația la nivel național centralizată astăzi, 27.02.2020, privind unitățile de învățământ închise integral/parțial”. “7.061 de elevi sunt afectați (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unități de învățământ”, a anunțat instituția, într-un comunicat remis Edupedu.ro.

Lista cu școlile și grădinițele închise INTEGRAL din cauza gripei

Alba:

  • Grădinița cu Program Normal Nr.1 Alba Iulia

Hunedoara:

  • Grădinița cu Program Prelungit nr. 1 Deva – structura a Grădinței cu Program Prelungit nr. 7 Deva

Sibiu:

  • Grădinița cu program prelungit “Phantasia Kindergarten” Sibiu
Lista cu școlile și grădinițele închise PARȚIAL din cauza gripei

Timiș:

  • 1. Gradinița cu Program Prelungit nr. 22 – Timisoara
  • 2. Gradinita cu Program Prelungit – Comuna Giroc
  • 3. Scoala Gimnaziala nr. 24 – Timisoara
  • 4. Liceul Teoretic “Jean Louis Calderon” – Timisoara
  • 5. Scoala Gimnaziala – Comuna Remetea Mare
  • 6. Gradinita cu Program Prelungit nr. 3 – Timisoara
  • 7. Scoala Gimnaziala – Comuna Sacalaz
  • 8. Scoala Gimnaziala nr. 2 – Timisoara

Mureș:

  • 1. Școala Gimnazială „Avram Iancu” Târnăveni,
  • 2. Școala Gimnazială „Traian” Târnăveni,
  • 3. Grădinița cu Program Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureș,
  • 4. Grădinița cu Program Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureș,
  • 5. Grădinița cu Program Prelungit Manpel Târgu-Mureș

Alba:

  • 1. Liceul Tehnologic “Al. Domsa” Alba Iulia,
  • 2. Gradinita cu Program Prelungit Nr.13 Alba Iulia,
  • 3. Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

Ialomița:

  • 1.Scoala Gimnazială “Al. Odobescu” Urziceni,
  • 2.Scoala Gimnazială “I.H. Radulescu” Urziceni,
  • 3.Scoala Gimnazială Cosereni,
  • 4.Scoala Gimnazială Nr. 3 Slobozia,
  • 5.Liceul de Arte “Ionel Perlea” Slobozia

Iași:

  • 1.Școala Gimnazială “Otilia Cazimir”, Iaşi;
    2.Școala Gimnazială “Bogdan Petriceicu Haşdeu”, Iaşi

Bistrița-Năsăud:

  • Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Bistrita

Dolj:

  • Grădinița cu Propgram Prelungit ”Dumbrava Minunată” Craiova

Ilfov:

  • 1. Liceul Teoretic „Ioan Petrus” Otopeni
  • 2. Școala Gimnazială nr.1 Petrachioaia
  • 3. Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Berceni
  • 4. Școala Gimnazială nr.1 Voluntari
  • 5. Școala Gimnazială nr.1 Jilava

Neamț

  • Scoala Gimnaziala “Nicu Albu”, Municipiul Piatra-Neamt

Vaslui:

  • Scoala Gimnaziala Episcop Iacov Antonovici, Barlad

Dâmbovița:

  • 1.SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 MORENI
  • 2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 TITU
  • 3.SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZUL PUCIOASA

ARAD

  • Scoala Gimnaziala Sagu

CLUJ:

  • 1.Gradinita cu PP Lizuca Cluj-Napoca
  • 2.Gradinita cu PP Academia Piticilor Cluj-Napoca
  • 3.Liceul Baptist Emanuel Cluj-Napoca
  • 4.Liceul Teologic Reformat Cluj-Napoca
  • 5.Scoala Gimnaziala Ioan Creanga Cluj-Napoca
  • 6.Gradinita cu PP Casuta Povestilor Cluj-Napoca
  • 7.Liceul Teoretic Avram Iancu Campia Turzii
  • 8.Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca
  • 9.Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
  • 10.Gradinita cu PP Micul Print Cluj-Napoca
  • 11.Liceul Teoretic Bathoty istvan Cluj-Napoca
  • 12.Gradinita cu PP Raza de Soare Cluj-Napoca
  • 13.Liceul teoretic Nicolae Balcescu Cluj-Napoca
  • 14.Liceul Teoretic Onisifor Ghibu Cluj-Napoca
  • 15.Colegiul Național George Coșbuc Cluj-Napoca
  • 16.Scoala Gimnaziala Horea Cluj-Napoca
  • 17.Liceul Unitarian Ianos Ianos Zsigmond Cluj-Napoca
  • 18.Liceul Teoretic Avram Iancu Cluj-Napoca

OLT

  • Colegiul Național „Ion Minulescu” Slatina

SĂLAJ

  • 1.Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” Zalău
  • 2.Școala Gimnazială ” Gheorghe Lazăr ” Zalău
  • 3.Școala Gimnazială “Corneliu Coposu “Zalău
  • 4.Liceul Ortodox “Sfântul Nicolae “Zalău
  • 5.Liceul de Artă ” Ioan Sima ” Zalău
  • 6.Grădiniță cu Program Prelungit “Piticii Isteți ” Zalău
  • 7.Grădiniță cu Program Prelungit ” Dumbrava Minunată ” Zalău
  • 8.Colegiu Tehnic ” Alesandru Papiu Ilarian “Zalău
  • 9.Școala Gimnazială nr 1 Gîrbou
  • 10.Școala Gimnazială ” Andrei Mureșanu ” Cehu Silvaniei

SIBIU

  • 1.Grădinița cu program prelungit Nr 5 Sibiu
  • 2.Școala Gimnazială Nr 18 Sibiu
  • 3.Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Sibiu
  • 4.Liceul Teoretic ”Gustav Gundisch” Cisnădie

VÂLCEA

  • 1.CNI Matei Basarab Rm. Valcea
  • 2.Colegiul Energetic Rm. Valcea
  • 3.Scoala Gimnaziala Nicolae Balcescu Dragasani
  • 4.Scoala Gimnaziala Nr.5 Rm. Valcea

BUCUREȘTI

  • 1 Grădinița nr. 50
  • 2 Liceul Teoretic Jean Monnet
  • 3 Școala Gimnazială Genesis
  • 4 Școala Gimnazială nr. 5
  • 5 Școala Gimnazială Elena Văcărescu (186)
  • 6 Școala Gimnazială Sf. Voievozi
  • 7 Școala Gimnazială Pia Brătianu
  • 8 Liceul Teoretic Nicolae Iorga
  • 9 Școala Gimnazială I. H. Rădulescu
  • 10 Școala Gimnazială Titu Maiorescu
  • 11 Colegiul Național Ion Neculce
  • 12 Grădinița nr. 47
  • 13 Grădinița nr. 122
  • 14 Școala Gimnazială nr. 40
  • 15 Grădinița nr. 7
  • 16 Școala Gimnazială nr. 39
  • 17 Grădinița nr. 276
  • 18 Școala Gimnazială Maria Rosetti
  • 19 Școala Gimnazială nr. 27
  • 20 Școala Gimnazială nr. 307
  • 21 Grădinița nr. 196
  • 22 Școala Gimnazială nr. 86
  • 23 Liceul Teoretic Decebal
  • 24 Școala Gimnazială nr. 92
  • 25 Școala Gimnazială nr. 54
  • 26 Școala Gimnazială nr. 84
  • 27 Școala Gimnazială Cezar Bolliac
  • 28 Grădinița nr. 231
  • 29 Școala Gimnazială Nicolae Labiș
  • 30 Liceul Teoretic Decebal
  • 31 Școala Gimnazială nr. 82
  • 32 Școala Gimnazială nr. 195
  • 33 Grădinița nr. 196
  • 34 Grădinița nr. 232
  • 35 Grădinița nr. 160
  • 36 Școala Primară SEB
  • 37 Grădinița Înșir-te Mărgărite
  • 38 Școala Gimnazială nr. 129
  • 39 Grădinița nr. 4
  • 40 Școala Gimnazială nr. 79
  • 41 Școala Gimnazială nr. 99
  • 42 Colegiul Național M. Eminescu
  • 43 Colegiul Romano-Catolic Sf. Iosif
  • 44 Liceul Teoretic Ștefan Odobleja
  • 45 Școala Gimnazială nr. 135
  • 46 Grădinița nr. 185
  • 47 Grădinița Căsuța Fermecată 270
  • 48 Școala Gimnazială nr. 150
  • 49 Școala Gimnazială nr. 280
  • 50 Grădinița nr. 268
  • 51 Școala Gimnazială nr. 115
  • 52 Școala Gimnazială Sf. Constantin și Elena
  • 53 Grădinița nr. 273
  • 54 Școala Gimnazială nr. 142
  • 55 Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
  • 56 Școala Gimnazială nr. 156
  • 57 Școala Gimnazială Sf. Nicolae
  • 58 Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu
  • 59 Școala Gimnazială Regina Maria
  • 60 Școala Gimnazială Sf. Andrei
  • 61 Școala Gimnazială nr. 117
  • 62 Liceul Teoretic Marin Preda
  • 63 Școala Gimnazială nr. 309

CONSTANȚA

  • 1.Gradinita “ Florilor” Cumpana,
  • 2.Liceul Tehnologic ”Nicolae Dumitrescu” Cumpana,
  • 3.Scoala Gimnaziala nr.1 Lumina,
  • 4.Școala Gimnaziala nr.10 ”Mihail Coiciu” Constanta,
  • 5.Gradinita cu Program Prelungit nr.6 Constanta,
  • 6.Colegiul National Pedagogic “Constantin Bratescu” Constanta,
  • 7.Scoala Gimnaziala nr. 38 “Dimitrie Cantemir” Constanta,
  • 8.Gradinita cu program normal “Gradinita lui Andrei” Eforie Nord,
  • 9.Scoala Gimnaziala nr.2 Valul lui Traian

BUZĂU

  • Școala Gimnazială Nr. 11 Buzău

SUCEAVA

  • 1.GPN Obcini Suceava,
  • 2.Scoala Gimnaziala Miron Costin Suceava,
  • 3.Colegiul National Mihai Eminescu Suceava,
  • 4.Scoala Gimnaziala Al. I. Cuza Falticeni,
  • 5.Scoala Gimnaziala Ion Ciurea Falticeni,
  • 6.Scoala Gimnaziala Ion Irimescu Falticeni,
  • 7.Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava,
  • 8.GPP Pinochio Suceava – structura GPP Licurici,
  • 9.Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Falticeni,
  • 10.GPP Prichindel Suceava,
  • 11.Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu Suceava

GALAȚI

  • Gradinita nr.32 Galati

BRAȘOV

  • 1.Colegiul Tehnic Energetic ‘Remus Răduleț’ Brașov,
  • 2.Colegiul Tehnic ‘Mircea Cristea’ Brașov,
  • 3.Grădinița cu Program Prelungit ‘Martinică’ Nr. 17 Brașov,
  • 4.Grădinița cu Program Prelungit ‘Micul Prinț’ Nr. 22 Brașov,
  • 5.Grădinița cu Program Prelungit Nr. 29 Brașov,
  • 6.Grădinița cu Program Prelungit Nr. 9 Brașov,
  • 7.Liceul ‘Andrei Mureșanu’ Brașov,
  • 8.Liceul Vocațional de Arte Plastice ‘Hans Mattis-Teutsch’ Brașov,
  • 9.Școala Gimnazială Nr. 14 ‘Sfântul Bartolomeu’ Brașov,
  • 10.Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov,
  • 11.Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov,
  • 12.Școala Gimnazială Nr. 27 ‘Anatol Ghermanschi’ Brașov,
  • 13.Școala Gimnazială Nr. 30 Brașov,
  • 14.Școala Gimnazială Nr. 9 ‘Nicolae Orghidan’ Brașov,
  • 15.Școala Gimnazială Nr. 3 Codlea,
  • 16.Colegiul ‘Aurel Vijoli’ Făgăraș,
  • 17.Colegiul Național ‘Radu Negru’ Făgăraș,
  • 18.Grădinița cu Program Prelungit ‘Prichindeii’ Făgăraș,
  • 19.Liceul Teologic Ortodox ‘Sf. Constantin Brâncoveanu’ Făgăraș,
  • 20.Școala Gimnazială Ghimbav,
  • 21.Școala Gimnazială ‘Peter Thal’ Râșnov,
  • 22.Școala Gimnazială Nr. 3 ‘Pompiliu Dan’ Zărnești,
  • 23.Școala Gimnazială Lunca Câlnicului,

BRĂILA

  • Școala „Al.I.Cuza”, Brăila

 

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI:RO76BTRLRONCRT0471641001

CONT EURO:RO26BTRLEURCRT0471641001

Deschis la BANCA TRANSILVANIA
Donează prin Patreon

Donează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You May Also Like