Elevul descalificat de la Olimpiada Națională de Securitate Cibernetică (ONSC 2024) a câștigat definitiv procesul cu Ministerul Educației și Cercetării, după ce instituția s-a luptat timp de doi ani cu…
Elevii olimpici români au obținut trei medalii de argint și una de bronz la Olimpiada Balcanică de Informatică (BOI) 2024, din Ohrid, Macedonia, anunță ministerul Educației miercuri într-o postare pe…