Absenteismul elevilor din România se formează încă din școala primară și, spre deosebire de alte țări, se intensifică în liceu. El se asociază nu doar cu problemele sociale, economice sau…
Datele semnalate recent de un raport bazat pe testările internaționale PISA 2022, referitor la faptul că un număr considerabil de elevi români se confruntă periodic cu lipsa mâncării, sunt confirmate…