Adolescenții români apreciază în mai mare măsură decât cei din UE că petrec prea mult timp pe telefon și că acest lucru are un efect negativ asupra vieții lor. De…
Înaltul Comisar al ONU pentru Drepturile Omului, Volker Türk, a cerut statelor și companiilor tehnologice să adopte măsuri mai ferme pentru protejarea copiilor în mediul online. Acesta a avertizat, într-un…