Membrii PNL încep să primească funcții în companiile de stat. Printre primii serviți sunt Sebastian Burduja, șeful PNL Sector 1 și fiul unui bancher Bancorex, dar și șeful de cabinet al ministrului Educației

1.466 de vizualizări
Foto: Facebook Jean Badea
Secretariatul General al Guvernului, subordonat direct premierului Ludovic Orban, a făcut propuneri pentru noi membri în Consiliul de Supraveghere al companiei cu capital de stat Transelectrica. Printre propuneri se numără și Sebastian Burduja, șeful PNL Sector 1 și fostul lider al Ligii Studenților Români în Străinătate, scrie Economica.net., dar și alți membri PNL, precum Jean Badea (foto).

De notat că în programul de guvernare al executivului Orban, e scris următoarul obiectiv: ”O analiză aprofundată a perfomanței financiare și manageriale a companiilor de stat din domeniul energetic care să conducă la depolitizarea și reprofesionalizarea acestora”.

Alte nume propuse de SGG:

  • Jean Badea – directorul de cabinet al noului ministrul al Educației, Monica Anisie; a fost șef al serviciului informatizare din cadrul Inspectoratului Școlar al Municipiului București (ISMB) și director de cabinet al Monicăi Anisie și în mandatul acesteia de secretar de stat deținut în 2016.
Citește articolul integral pe G4Media.ro

 

 


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You May Also Like